Województwo wielkopolskie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Joanna Stankiewicz

Od 2022 roku zaangażowana w kwestie dostępności kultury filmowej. Współliderka projektów Kino Otwarte (realizowanego w ramach dofinansowania z PFRON) oraz Kino bez barier – edycja polska (realizowanego w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas). Współpomysłodawczyni projektu Cinema without Barriers, który zakłada organizację dostępnych pokazów w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. W tym projekcie, finansowanym ze środków Kreatywnej Europy, odpowiedzialna głównie za promocję i relacje. Współorganizatorka Forum bez barier - pierwszego w Polsce wydarzenia poświęconego dostępności w sektorze audiowizualnym, skierowanego do profesjonalistów z branży filmowej.

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Kamila Malak

Mieszkająca w Gnieźnie 50-latka to niezwykła osoba z niepełnosprawnością wzroku, która odnosi sukcesy w sporcie. Od 2019 roku gra w blind tenis, czyli tenis ziemny dla osób niewidomych i słabowidzących. Jest kilkukrotną Mistrzynią Polski w tej dyscyplinie oraz Wicemistrzynią Świata z 2023 roku. Sport nie tylko pomaga jej pokonywać trudności, ale także motywuje do działania. Kamila angażuje się aktywnie w popularyzację blind tenisa jako formy rehabilitacji. Jej doświadczenia sprawiają, że czuje się gotowa do pomocy innym, inspirując ich do aktywności fizycznej i osiągania swoich celów.

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

mgr Anna Bloch

Z wykształcenia polonistka i pedagożka specjalna, od piętnastu lat pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach jako nauczycielka języka polskiego. Od dwóch lat prowadzi inspirujący kanał edukacyjny „pisanebraillem” na Instagramie, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy, przybliżając świat niewidomych osobom widzącym. Na swoim kanale przegląda czasopisma dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących, dbając o zapewnienie dostępności. Recenzuje książki dotykające tematyki niepełnosprawności oraz tyflopedagogiki, prezentuje także dotykowe pomoce dydaktyczne, takie jak plansze do nauki alfabetu Braille’a, które sama tworzy, aby ułatwić naukę i rozwój swoich uczniów oraz wspierać ich edukacyjne potrzeby.

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH

dr Marta Mazurek

Marta Mazurek koordynuje wdrażanie dostępności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu. Współpracuje z lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością. Jest propagatorem wiedzy na temat dostępności w instytucji (szkolenia z cyklu „Kawa z dostępnością”) oraz wśród partnerów UMWW i ROPS (szkolenia dla organizacji, Uniwersytetu Każdego Wieku). Inicjatorka i koordynatorka cyklicznych wydarzeń mających na celu propagowanie wiedzy o dostępności oraz prezentowanie dobrych praktyk z województwa wielkopolskiego: Inspiratorium dostępności (jesień) oraz Dni Różnorodności (maj). Również prywatnie propaguje dostępność w swoim projekcie w mediach społecznościowych: "Kobieta w temacie".

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

FIS Investors Services (Poland) Sp.z.o.o. Customer Operations Team

Zarówno Firma, jak i Dział są wrażliwi i otwarci na osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym niewidome / słabowidzące. W roku 2023, na stanowisku Financial Services Account Associate Operations (Specjalista ds. finansowej obsługi klienta), pracowała tam osoba niewidoma. Współpracownicy są uprzejmi, zawsze chętni by nieść pomoc i wsparcie, mają elastyczne podejście do wykonywanych zadań, jeśli sytuacja tego wymaga. Jest to świetny przykład na to, jak w wielkich korporacjach zachować otwartość i empatię mimo wielu (czasem ograniczających) skomplikowanych procedur.

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Stowarzyszenie Jarocin XXI

Kino Echo już od roku ma przyjemność partnerowania w projekcie Kino bez barier organizującym seanse dostępne - z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na polski język migowy. Przeprowadziło rozmowy, badania, szkolenia dla pracowników po to, aby kino stało się kinem bez barier dla każdego widza. Co ważne, żeby przyjść na seanse nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń, orzeczeń czy legitymacji. Filmy dostępne odbywają się regularnie, w każdy czwartek.

Głosowanie zakończone, dziękujemy!